המדריך של דיאטות מהירות


העידן המהיר לא פסח על הדיאטות , במאמר זה תוכלו לגלות איך עושים דיאטה מהירהבשנים האחרונות החלו להתפתח שיטות חדשות של דיאטה, דיאטה מהירה שמה. דיאטה שמטרתה להביא לירידה מהירה במשקל וחזרה לשגרת החיים רגילה, תוך הקפדה על המשקל החדש.

הרעיון שעומד מאחורי דיאטה מהירה הוא, שאנשים ירדו במשקל במהירות, יגיעו לתוצאות ראויות בלי שיצטרכו להשקיע יותר מדי זמן בשאלה, כמה קלוריות הם צריכים עוד לשרוף. הדבר נועד גם לאנשים אשר לא מעוניינים לחיות זמן רב על סוג אחד של אוכל, אלא להגיע למשקל הרצוי ולהישאר בו באמצעות צריכת מזון נכון שמתאים להם.


סוגי דיאטות מהירות


ישנם סוגי שונים של דיאטות מהירות. חלקן טבעיות, דוגמאת דיאטה המבוססת על שתייה רבה של תה צמחים, דיאטה אחרת מבוססת על נטילת כדורי הרזייה, דיאטה המורכבת ממזון מסוים אחד בלבד (בדרך כלל מדובר בירקות), או דיאטה המבוססת על שילוב של ירידה בצריכת המזון ועלייה בפעילות הגופנית שהגוף עושה.

כל הדיאטות מאפשרות ירידה חדה של הקלוריות שהגוף צורך, מה שמוביל אוטומטי לירידה במשקל. אומנם המעבר הוא חד אך התוצאות נראות בשטח במהרה.


החסרונות של דיאטה מהירה


כמו בהרבה דברים בחיים, אין נוסחת קסם שיכולה לשנות את מבנה הגוף ובוודאי לא להביא לירידה דרסטית שלו במשקל בלי שייגרם לו נזק. הגוף זקוק להפנמה של התהליך אותו הוא עובר, הגוף צריך גם לקבל את כל מרכיבי המזון השונים על מנת להיות חזק ובריא. גם בתקופות דיאטה אנו נוהגים לתת לגוף את מה שהוא צריך, גם אם במינון נמוך יותר מאשר בעבר.

בדיאטה מהירה אנו חווים תהליך בו יש שריפה מהירה יותר של פחמימות, קלוריות ושומנים. לא פעם מדובר בתהליך שנגרם כתוצאה מאיבוד נוזלים, דבר שיכול להיות הרסני לגוף. בעיקר כאשר אנו מוצאים אנרגיה רבה ולא מחזירים לגוף משקעים.

הגוף זקוק לויטמינים, חלבונים ופחמימות. בדיאטה מהירה, במיוחד כזו שתלויה במוצר מזון אחד, אנחנו לעיתים קרובות מוותרים על מרכיבים אלו.

אומנם הגוף שלנו יחווה ירידה מהירה במשקל, בעיקר בתחילת הדיאטה, אך עלול להיגרם לו נזק. אנו נחוש אותו בעייפות, כאבים, התייבשות ועוד. על כן, רצוי לוותר על דיאטה מהירה או לפחות להקפיד על דיאטה מהירה מבוקרת (0.5 עד קילו בשבוע) לטווח זמן קצר. אחר כך כל מה שיישאר לכם לעשות זה לשמור על משקל גופכם.עם כל היתרונות של דיאטה מהירה, אסור לשכוח שהיא גורמת לעייפות, כאבים, התייבשות ועלולה ליצור נזק בריאותי אם היא נעשית ללא בקרה
 
קבל הצעות עכשיו