המקומות בהן ניתן ללמוד על דיאטות

לפני מספר שנים, החלו ערוצי הטלוויזיה לשים דגש נרחב לתופעת ההשמנה בקרב אזרחי ישראל ולכן החלו לשדר תוכניות שונות שמלמדות את הישראלים כיצד לעשות דיאטה ולרדת במשקל. חלק מהתוכניות היו אומנם יבוא מארה"ב, אך חלק גדול מהתוכניות (או פינות בתוכניות שונות) היו מקוריות וביקשו לבוא לעזרת הציבור.

אך האמת היא, שלא צריך תוכניות טלוויזיה או פינות בתוכניות טלוויזיה כדי לרדת במשקל. על מנת לרדת במשקל כל מה שצריך זה הרבה כוח רצון, השקעה וידע. בעוד שאת שני הדברים הראשונים, כל אדם מגבש לעצמו (גם אם הוא נעזר לא פעם באנשים אחרים לשם כך), אזי שאת הדבר השלישי, ידע, הוא יכול לרכוש בדרכים שונות.

העובדה שהחברה המערבית בכלל והישראלית בפרט, עולה בצורה עקבית במשקל בשנים האחרונות, גרמה הן לארגון הבריאות העולמי והן לממשלות וארגונים מקומיים שונים, לנסות להעמיד לרשות הציבור את מירב הידע האפשרי על מנת שיוכלו לבצע דיאטה בצורה נכונה ובריאה. ידע זה עוזר לציבור לדעת מה עליו לעשות בשביל לרדת במשקל וממה עליו להיזהר בעת דיאטה.

איפה ניתן להשיג מידע על תזונה נכונה?

ובכן, ידע על דיאטות וירידה במשקל, נמצא כמובן בקופות חולים השונות. קופות חולים מעסיקות תזונאיות ודיאטניות אשר יכולות לא רק להסביר כיצד עורכים דיאטה נכונה אלא גם לעזור בהכנת תפריט שיתאים לתקופת דיאטה. יש לציין שמרכזי ספורט רבים מעסיקים דיאטניות, אשר עורכות מפגשים עם המנויים באותם מכוני ספורט, וכך אלו יכולים לשלב בין דיאטה לפעילות ספורטיבית.

האינטרנט מלא גם הוא באתרים של דיאטניות או בפורטלים שונים של בריאות, אשר מפעילים פורומים של דיאטניות או מאמרים שלהן, אשר מסבירות מה יש לעשות בתקופת דיאטה ומה לא. בעת קריאת חומר זה, יש כמובן לזכור, שהדיאטנית לא רואה את מי שקורא ועל כן אין היא יכולה  לדעת באיזה משקל הוא ובאלו תנאים הוא חי, על מנת שתוכל לומר לו בוודאות כיצד לבצע דיאטה.

אופציה נוספת לקבלת מידע על דיאטה, היא באמצעות ספרים שונים בתחום. ספרים אשר נכתבים על ידי מומחים בתחום התזונה והדיאטה, יכולים להעניק מידע רב כיצד לעשות דיאטה וכיצד לשמור על המשקל לאחר מכן. אך שוב, כמו במקרה של אתרי האינטרנט השונים, גם כאן, כותב הספר לא רואה מי קורא אותו ועל כן, אין הוא יכול לומר לו במפורש כיצד לחיות ומה לאכול.

הדרך הטובה ביותר ללמוד על דיאטה, היא באמצעות פגישה עם דיאטנית. דיאטנית אישית רואה את הפציינט שלה, בונה לו תוכנית דיאטה מתאימה ומבצעת עמו מעקב על המשקל שלו. כך היא יכולה להעניק לו טיפים והוא יכול להשתמש בהם ולרדת במשקל.

דיאטה היא תהליך ארוך ולא פשוט, אך אם יש את הידע הדרוש בעניין, אזי שהתהליך הופך יעיל, נכון ומביא לתוצאות טובות.
קבל הצעות עכשיו