enter-article מתכוני שומרי משקל - לעשות דיאטה ולאכול הכל - אתר דיאטנים\יות הגדול בישראל
דיאטנית » מאמרים וחדשות » מתכוני שומרי משקל - לעשות דיאטה ולאכול הכל

מתכוני שומרי משקל - לעשות דיאטה ולאכול הכל


עשרות אלפי אנשים בכל העולם כבר משתמשים בשיטת שומרי משקל, אחרי שתקראו את המאמר, גם אתם תרצו לנסות אותה 

שומרי משקל

שיטת שומרי משקל, היא אחת השיטות הפופולאריות כיום לדיאטה. השיטה מבוססת על כך שכל מי שנרשם מקבל כמות נקודות מסוימת שמחושבת על פי משקלו וגילו, כמות זו הוא יכול לצרוך כל יום כאשר לכל מצרך יש ניקוד מסוים, אותו ניתן לצרוך כאשר המטרה היא לא לעבור את כמות הניקוד היומי שמותר לנו לצרוך. כמות זו ניתן לעבור אם אנחנו עושים פעילות ספורטיבית.

הרעיון של השיטה היא, שאין מזון אסור אלא רק הגבלה של כמות וצריכה נכונה של מזון. חברות שומרי משקל גם מפעילות קבוצות תמיכה שהמטרה שלהן היא לאפשר לכל החברים לתמוך אחד בשני (באמצעות תחרות בריאה ביניהם).

מתכונים של שומרי משקל

אחת הדרכים של קבוצות שומרי משקל להצליח לעמוד ביעדן  היא באמצעות מתכונים מיוחדים, מתכוני קבוצות שמירת משקל. הרעיון של מתכונים אלו, הם להכיל בצורה מבוקרת את המצרכים השונים, כך צורכים חברי הקבוצה את המצרכים הנדרשים בלי לחצות את כמות הניקוד הנדרשת להם. המתכוננים מתבססים בצורה כזו. חבר הקבוצה בוחר סוג ארוחה מסוים (מרקים, בשר, פשטידות, פסטות, סלטים וכדומה), מספר נקודות אותן הוא מבקש להשקיע בארוחה, דרגת קושי אותה הוא מציב בפניו, וכך הוא מקבל שורה של מתכונים שהוא יכול להכין.

מאחר ואנחנו מתקרבים לחורף, ניקח לדוגמא מרקים.מרק אטריות, שמכיל כרשה, גזר, בצל, כפיות שמן, פטריות, אטריות, פלפל ועוד. כל מנה של המרק כוללת נקודה אחת, בעוד המתכון כולו מכיל 4 נקודות (ניתן להבין שהמתכון מדבר על 4 מנות שמתחלקות בהתאם למשך הזמן שמבקש חבר הקבוצה).

דוגמא אחרת הוא מרק בצל.  את המרק מכינים עם 2 כפיות מרגינה, 1.5 כוסות בצל, חצי כוס כרישה, שקית מרק בצל נמס, 2 כרשות פרוסות, וניתן להוסיף גבינה מגורדת למעלה. כל מנה במרק שכזה מכיל 2.5 נקודות, והמתכון עצמו מכיל כולו 5 נקודות.

מה יש לשים לב, לפני שמתחילים בניקוד שומרי משקל

השיטה לכאורה פשוטה, מקלה ואין סיבה שמישהו לא יצליח איתה. ובכל זאת יש גורמים שצריך לקחת בחשבון: מה קורה אם אוכלים בחוץ כל יום, כיצד מחשבים את הניקוד של הארוחות? מצב בריאותי. האם אתם בריאים מספיק כדי להשתמש בשיטה זו. האם יש לכם משמעת עצמית. ללא משמעת עצמית תמצאו את עושים לעצמכם שוב ושוב הנחות, מה שיהפוך את כל השיטה ללא יעילה.

האם את שומרים על איזון תזונתי? יש מי שסובל מתקופות של בולמוס אכילה ותקופות של אכילה מועטה. אי איזון שכזה פוגע ביעילות השיטה (מה עוד שהוא מסוכן לבריאות)

עוד על היתרון של מתכוני שומרי משקל

היתרון של מתכוני שומרי משקל אלו, הם מאפשרים להינות מכל ארוחה , מכל מצרך, במינון נכון. להבדיל מדיאטות אחרות שמגבילות למזון מסוים, בשיטה זו ניתן להינות מכל ארוחה, בלי שינוי בחומרים, רק שהמינון משתנה. שיטה זו תעזור לכם לאמץ הרגלי תזונה נכונים גם אחרי שתחליטו להפסיק לספור נקודות.

הרעיון של השיטה הוא מאוד פשוט, אתם מרוויחים ניקוד על שמירת משקל או ירידה. זה הופך את הדיאטה למשחק


עוד באותו נושא

משקל גוף -כיצד אתם שוקלים את עצמכם?

משקל גוף -כיצד אתם שוקלים את עצמכם?

לעלות על משקל או לא לעלות במשקל? תשקלו את זה... כל מי שמכניס את הבטן, סוגר את חבילת הוופלים ומרגיש את כל כובד העולם על כתפיו ברגע שהוא רואה...

השמנת יתר- כיצד למנוע מילדים להשמין

השמנת יתר- כיצד למנוע מילדים להשמין

כידוע, אפילו בימנו רוב הסבתות מעדיפות נכדים שמנמנים שאוהבים לאכול. למרות שלפחות בתחום הבריאות הסבתא בדרך כלל צודקת, דווקא בנושא של המשקל...

יתרונות של תזונה ים תיכונית

יתרונות של תזונה ים תיכונית

בתור ישראלים אנו מתיחסים כמובן מאליו לתזונה הים תיכונית. מחקרים מעידים על כך שתזונה ים תיכונית משפרת את איכות החיים ותורמת לשמירה על המשקל....

המדריך השלם של מחשבון BMI

המדריך השלם של מחשבון BMI

כמו במרבית תחומי החיים, ההתנהלות בכל הקשור למשקל הגוף צריכה להיות, כפי שהגדיר זאת עוד הרמב"ם, ב"שביל הזהב". הכוונה כמובן לאותו איזור...

הכל על דיאטת לחם

הכל על דיאטת לחם

אם בעבר חשבנו שלחם משמין, באו דיאטות לחם שונות ולימדו אותנו אחרת. תשאלו את אולגה רז יש האומרים שלחם ודיאטה לא הולכים ביחד, אז אומרים....

string(27) "categoryשומרי משקל"