עולם הדיאטות, כפי שיודעים כל מי שנכנס לתוכו, מציע אינספור סוגים ודוגמאות של דיאטות, חלקן נפוצות יותר וחלקן פחות, חלקן מבוססות על מרכיבים תזונתיים מסוימים, אחרות מתייחסות לסגנון חיים, חלקן מציגות משתנים מדעיים בשביל להוכיח שהן אמינות ונכונות, אחרות מסתפקות בתפריטים מסוג כזה או אחר.

כל אחד צריך לדעת כיצד לבחור את הדיאטה הנכונה עבורו, להשתמש בה בזמן הנכון ובתקופה הרלוונטית, ולעשות כל מה שנדרש בשביל להגיע לתוצאות שהוא מייחל להן, ואז לשמור על המשקל החדש.

אחת מאותן דיאטות שזוכות ללא מעט חשיפה, בין אם זה בתקשורת ובין אם זה בספרות המקצועית, היא דיאטת כאסח. מדובר על דיאטה שתפסה תאוצה במהלך השנים, למרות שיש לא מעט ביקורת עליה וישנן לא מעט טענות שלא מדובר בדיאטה אמיתית, אמינה ובריאה. לפני שנציג את הדיאטה, ונענה על השאלות  למי היא יכולה להתאים וממה צריך להיזהר, נסביר בקצרה מה זה אומר דיאטה אמינה ואמתית.

מה המטרה של דיאטה ואיך משיגים אותה

דיאטה בעיקרון נועדה לא רק לגרום לנו לרדת במשקל, למעשה היא נועדה להחדיר בנו שינוי בהרגלי צריכת התזונה שלנו. דרך זה שאנחנו משנים הרגלי תזונה מסוימים, אז נהנה גם מירידה במשקל.

המטרה של דיאטה היא לגרום לנו לאכול נכון, בריא וחכם, על מנת לרדת במשקל ולשמור על משקל נמוך ולא לעלות בחזרה למשקל המקורי שלנו. מטרה זו נשיג, אם נשנה הרגלי תזונה וניעזר בתפריט תזונה חדש.

כאמור, ישנן דיאטות רבות וכל אחת מהן מבוססת על תפריט אחר. ישנם מקרים בהם התפריט מיועד למשך זמן מסוים, בסיומו נחווה ירידה במשקל ונוכל לחזור לתפריט ביניים, כלומר מעט גבוה מתפריט הדיאטה שלנו ונמוך מהתפריט המקורי שצרכנו כל השנים. ישנם מקרים בהם הדיאטה נמשכת כל הזמן, דרך הקפדה על תפריט מסוים, מאוזן, בריא ונכון יותר עבורנו. הכל תלוי בשאלה, מה הן המטרות שלנו.

מה זו דיאטת כאסח?

המשמעות של דיאטת כאסח היא להביא לירידה דרסטית במשקל תוך זמן קצר. זה יכול להיות שבוע, שבועיים, חודש. אנחנו קובעים מטרה, למשל, לרדת שישה קילו, עשרה קילו, ובהתאם לכך בונים תפריט שיאפשר לנו ירידה מהירה תוך זמן קצר.

הדיאטה כוללת תפריט שיאפשר לנו להרזות מהר, אך גם ליהנות מתפריט בריא, כלומר כזה שלא מוותר על מרכיבים חיוניים לגוף שלנו, בין אם מדובר בירקות, פירות, חלבונים, ועוד.

החשיבות של דיאטת כאסח, היא לייצר תפריט בריא ומאוזן, תפריט שלא מוותר על הרכב המזונות הנכון עבורנו, ויחד עם זאת, לפזר את צריכת המרכיבים השונים על פני כל היום, באופן כזה שישביע אותנו. אנחנו נחלק את המרכיבים על פני ארוחות שונות מהבוקר עד הערב, במטרה שבשום שלב לא נהיה רעבים ומנגד לא נאכל הרבה.

למי דיאטת כאסח יכולה להתאים?

ישנן סיבות שונות מדוע אנשים בוחרים לעשות דיאטת כאסח. בדרך כלל, מדובר על אנשים שיש להם אירועים חשובים בזמן הקרוב והם רוצים לרדת במשקל כמה שיותר מהר, על מנת להיראות טוב. אלו יכולים להיות שחקנים שאמורים להשתתף בהצגה, סרט או סדרת טלוויזיה בקרוב, אורחים שמוזמנים לאירוע משמעותי, פרטי או עסקי, אנשים שמבקשים לארגן אירוע משלהם ומעוניינים להיראות במיטבם ועוד.

אחד הדברים החשובים שכל אחד אשר עושה דיאטת כאסח צריך לזכור הוא, אחרי שעושים את הדיאטה ויורדים במשקל, רצוי להקפיד על חזרה לתפריט מאוזן, כזה שיספק לגוף ולנפש את מה שהם צריכים, ועם זאת, לא תתבצע עלייה חדה במשקל, חזרה למה ששקלנו קודם לכן.
ממה צריך להיזהר

כפי שאנחנו יכולים להבין, דיאטת כאסח יכולה להיות מאוד מסוכנת. יש שתי סיבות לכך, ראשית, ירידה חדה במשקל בזמן קצר, שנית, צריכת מזון מועט במהלך היום.

על מנת להתגבר על שתי הסכנות, צריך לנקוט בצעדים נכונים. בראש ובראשונה, לקבוע יעד סביר לירידה במשקל, במהלך הזמן שעומד לרשותנו. למשל, אם אנחנו צריכים לרדת בחמש-שש קילו, זה לא יהיה נכון לקבוע מסגרת זמן של שבוע ימים לכך. אנחנו צריכים לעשות את זה בזמן יותר ממושך. ככל שמספר הקילוגרמים אותם נרצה להשיל מעל גופנו יהיה גבוה יותר, כך משך הזמן שעלינו לעשות זאת, צריך להיות ארוך יותר.

הצעד השני שחשוב שנבצע הוא, לעשות הכנות נכונות. זה לא יהיה נכון להיכנס מיד לדיאטת כאסח. יש להכין את הגוף לכך, להתחיל ולפנות מהתפריט שלנו דברים מסוימים לאט לאט, עד שנגיע לתפריט כאסח שלם, כפי שהדיאטה מציעה לנו.

הצעד השלישי, אנחנו צריכים להיות ערים למה שאנחנו עוברים, מה שהגוף שלנו עובר, אם חל שינוי קיצוני מבחינה בריאותית או מכל בחינה אחרת, הרי שעלינו לתת את הדין על כך ולעשות את הנדרש, בשביל לא לפגוע בעצמנו.

הצעד הרביעי, חשוב מאוד, כאמור, שהתפריט יכיל את כל מה שהגוף שלנו צריך מבחינת מרכיבים חיוניים עבורו.

שאלות גולשים מהפורום בנושא דיאטת כסאח

דיאטת כסאח

שלום אני עומדת לפני חתונה של הבת שלי, ואני רוצה לעשות דיאטת כסאח, ראיתי כאן באתר הזה שיש דיאטה של תרסיס שנותנים לזה תפריט של עד 500 קלוריות ביום. כאן: https://teva-herbs.blogspot.com/2020/03/diet-hcg.html האם לדעתך...

הודעות בפורום פורום דיאטה 22/03/2020
דיאטת כסאח

חברה שלי ואני עומדים להתחתן עוד שבועיים והיא החליטה שהיא עושה דיאטה כסאח. אני ממש מפחד שהיא סתם מתעללת בעצמה, היא אוכלת רק כרוב כל היום ובסוף עוד תתעלף מתחת לחופה! איך אני יכול לשכנע אותה להפסיק...

הודעות בפורום פורום דיאטה 02/05/2013
דיאטת כאסח

כמה שבועות אני יכולה לעשות דיאטת כסאח? יש איזה גבול מסוים? רונית

הודעות בפורום פורום דיאטה 12/12/2012
הסבר מדעי

אשתי עשתה לפני חודש דיאטת כסאח!! ממש כסאח!! דיאטה שעשתה, כמעט לא אכלה, שתתה מיצים ובאמת הורידה קצת במשקל. אני רוצה לשמוע ממך - מה לא בריא בדיאטה, למה לא לעשות אותה כי אני רוצה...

הודעות בפורום פורום דיאטה 20/02/2017