לימודי תזונה - המדריך

לא מעט אנשים אומרים שהשמנה היא המחלה של המאה ה-21, כאשר הרבה בני אדם חולים במחלה הזאת, ונלחמים כדי להתגבר עליה. חלק מן הצעירים שואף ללמוד תזונה הן כדי להשתלב במערכות הבריאות והקהילות השונות בחברה והן כדי לעזור לאנשים להגיע לקו הבריאות. כמו כן, הבוגרים של לימודים אלו יכולים להשתלב במוסדות האקדמיים ובמכוני המחקר ההוראה.
 
לימודי תזונה הם חלק בלתי נפרד ממקצועות העזר הרפואיים, כאשר הם כוללים את התחום של תזונה קלינית, דיאטטית, חינוך תזונתי והתנהגות אכילה. הסטודנטים שמקבלים הכשרה מלאה בתחום, הרי שלאחר הלימודים חלקם עובדים כתזונאים ודיאטנים, אשר יכולים למסור מידע בנוגע לתזונה בריאה ולגילויים חדשים.

משך זמן הלימודים
 
תוכנית הלימודים של לימודי תזונה נמשכת שלוש שנים, כאשר היא כוללת לימודים בסיסיים במדעי הטבע ובמדעי החברה. ברגע שמסיימים את הלימודים של מדעי הטבע, הרי שיש לסטודנטים את האפשרות לעבור הכשרה מקצועית של שישה חודשים, כאשר בסיומה כל אלו שסיימו אותה בהצלחה, הרי שמשרד הבריאות מעניק תעודת "דיאטן קליני". אז מה זה דיאטן קליני בעצם ?

ובכן, מדובר בתחום שקשור למקצועות הפרא- רפואיים, בזמן שתפקידו הוא להתאים תזונה נכונה לכל אדם לפי צרכיו. ההתאמה הנ"ל נעשית לפי נתונים פיזיים, גיל ומצב בריאותי.
 
כל מי שמתקבל ללימודי התזונה, הרי שמקבל קשת רחבה של קורסים מגוונים אותם הוא לומד במשך שלוש השנים שלו במוסד האקדמי. הסטודנטים לומדים בין השאר קורסי יסוד במדעי הטבע, מדעי החיים, מדעים מדויקים ומדעי החברה. ברגע שהסטודנטים מגיעים לסמסטר הרביעי, הרי שהם מתחילים ללמוד קורסים יישומיים במדעי התזונה. כמו כן, הסטודנטים לומדים גם קורסים במדעי ההתנהגות העוסקים בהיבטים של הפרעות אכילה, קורסים ברפואת ספורט במאמץ, קורסים במדעי המזון ומדעי הרפואה.

דרישות הלימודים
 
כל מי שמעוניין להתקבל למסגרת של לימודי תזונה, הרי שהוא צריך קודם כל תעודת בגרות מלאה ובנוסף לכך, עליו להוציא לפחות 650 במבחן הפסיכומטרי. בוגרי הלימודים הנ"ל מקבלים בסיום תעודת B.sc nutr מטעם הפקולטות למדעי הבריאות, מדעים או מדעי החקלאות.
 
בסופו של דבר, מדובר בלימודים שעוזרים לאנשים הלומדים את התחום של התזונה, לעזור לאחר מכן לכאלו שסובלים מאכילה לא נכונה, בזמן שלבוגרי התואר יש את הכלים לעזור לכל אותם חולים לשמור על בריאותם.
 
קבל הצעות עכשיו